داشتن نقائص و عیوب در ازدواج

موضوع برابری ازدواج برای جامعه معلولیت و افراد دارای نقائص و عیوب، موضوع جدیدی نیست. این امر به شدت با حرکت به سمت روشهای بومی سازی در هم تنیده شده است ، جایی که افراد معلول نه تنها در برابر خواست خود عقیم سازی می شوند، بلکه ازدواج را نیز منع می کنند. در کانکتیکات ، پنسیلوانیا ، اوهایو ، کانزاس ، مینه سوتا ، و میشیگان ، افراد دارای معلولیت ذهنی ، ناتوانی ذهنی و صرع به دلیل یکسری قوانینی که در اوایل قرن بیستم به تصویب رسید ، از ازدواج آنها جلوگیری کردند. سایر کشورها از قوانینی استفاده کردند که ممنوعیت ازدواج با هر کسی را که فکر می کردند "نقص ژنتیکی" است ، منع کردند. تا به امروز ، در حالی که در برخی موارد قانون اجرا نشده است ، اکثر این قوانین هرگز لغو نشده اند.افرادی که دارای نقائص و عیوب در روال طبیعی زندگی خود هستند، همیشه با هم زیستی دیگران مشکل دارند.

حذف قوانين از كتابها بر خلاف آن استدلال شده است ، چرا كه به نظر مي رسد برخي از اعضاي دولت معتقدند كه از افراد معلولي كه به نظر خود آنها دارای نقائص و عیوب خاصی هستند ، محافظت مي كنند ، آنها می گویند این نقائص و عیوب باعث می شود، افراد«قادر به تصميم گيري برای خودشان نباشند». افراد دارای نقائص و عیوب معمولاً ناتواني هاي معنوي ، شديدي دارند. ناتوانی جسمی یا توانایی ارتباط برقرار کردن به روشی معمولی مانند صحبت کردن را ندارند. با این حال ، این قوانین فقط نوک کوه یخ است ، وقتی دخالت دولت در تصمیم گیری در مورد اینکه افراد معلول قادر به ازدواج هستند یا نه ، می آید این امر بسیار اهمیت بیشتری پیدا می کند.

تبعیضاتی بین افرادی که دارای نقائص و عیوب خاصی دارند:

برای بسیاری از کسانی که دارای نقائص و عیوب هستند ، این فراتر از یک قانون است ، زیرا حق معلولان برای ازدواج به سیستم طبقه بندی وابسته است ، که در حال حاضر به دنبال نگه داشتن بسیاری از معلولان در فقر است. جامعه آنها با بیکاری بالغ بر 80 درصد روبرو است ، در حالی که برخی از این موارد به شدت در تبعیض در محل کار تعبیه شده اند ، بخش بزرگی از آن مربوط به این عقیده است که افراد دارای معلولیت باید برای اساسی ترین نیازهای خود به دولت اعتماد کنند.

زندگی با معلولیت برای بسیاری از آنها فوق العاده گران است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد دارای معلولیت به برنامه هایی مانند SSI ، SSDI ، Medicare ، Medicaid ، بخش 8 ، رفاه  اجتماعی و کالاهای غذایی اعتماد می کنند. آن دسته از کسانی که دارای نقائص و عیوب هستند، واجد شرایط این خدمات هستند . برای پرداخت هزینه های گزاف زندگی معلولیت ، به برنامه هایی نیاز داشته که آنها را  در پرداخت هزینه های اضافی کمک می کند. با این حال ، برای ماندن در این برنامه ها ، آنها اساساً باید در فقر زندگی کنیم. برای بسیاری ، دور کردن خود از این برنامه ها مسئله ای از زندگی و مرگ است.

ازدواج برای کسانی که دارای نقائص و عیوب هستند

 

ازدواج برای کسانی که دارای نقائص و عیوب هستند:

وقتی فرد دارای معلولیت و نقائص و عیوب ازدواج می کند ، دولت انتظار دارد که آنها مسئولیت شریک زندگی خود را به عهده بگیرند. معمولاً DAC (برنامه ناتوان کودکان و بزرگسالان است) هنگامی که والدین فوت می کند یا بازنشسته می شوند ، اهدا می شود. کل این برنامه در این ایده تعبیه شده است که معلولین باری برای والدین هستند. اگر این شخص تحت حمایت قصد ازدواج داشته باشد ، به طور خودکار از برنامه خارج می شوند زیرا انتظار می رود که آنها باری برای شریک زندگی خود شوند ، مگر اینکه خود آنها نیز ناتوانی داشته باشند. در برخی موارد ، اگر هر دو عضو یک زوج در DAC باشند ، هر دو نفر ممکن است مزایای خود را حفظ کنند.

وقتی افراد دارای معلولیت و یا نقائص و عیوب باشند،  باید بین ضروریات اساسی زندگی خود و ازدواج همراه با عشق یکی را انتخاب کنند ، آنها چاره ای ندارند جز انتخاب زندگی و عملکرد آن ، یعنی عدم توانایی ازدواج با افرادی که دوستشان دارند. هم چنین ، به طور ناخواسته این تصور غلط وجود دارد که افراد دارای معلولیت روابطی ندارند ، موجودات جنسی نیستند و همان خواسته های عشق یا خانواده ای را ندارند که افراد غیر معلول بتوانند آزادانه ابراز کنند. این امر با تأکید بر این واقعیت تأمین می شود که تأمین اجتماعی می تواند عزم راسخ بودن زن و شوهر را به گونه ای معین کند که انگار ازدواج کرده اند و خدماتی مانند SSI و SSDI را قطع کنند ، چه ازدواج قانونی باشد یا نه. در شرایطی که حداقل یک نفر معلولیت داشته باشد ، زندگی مشترک با این مزایا به همین دلیل، می تواند برای زندگی زوجین بسیار خطرناک باشد.

 

نقائص و عیوب در ازدواج:

 

نقائص و عیوب در ازدواج:

در ازدواج هایی که افراد دارای نقائص و عیوب جسمی یا حتی مشکلات روحی هستند، افراد باید به مشاوران مراجعه کنند، در صورت علاقه به این نوع ازدواج باید همه موارد در زندگی را در نظر بگیرید. این نوع ازدواج مخصوصا در صورت تامین مالی این امکان وجود دارد که زندگی بسیار خوبی را همراه داشته باشد. و یا بسته به نوع نقص دارد، گاهی نقص موجود آنقدر در زندگی افراد تاثیر نمی گذارد و افراد به راحتی می توانند با همدیگر زندگی کنند. اما در برخی موارد نیز باید فرد مقابل در صورت سلامتی جسمی خود این موقعیت را انتخاب کند و بررسی های بیشتری را در این باره انجام دهد. این نوع ازدواج در برخی موارد که با تحقیقات زیادی صورت می گیرد و افراد با مشاوران مخصوص از همه لحاظ همه موراد را مورد بررسی قرار می دهند، موفقیت آمیز نیز هست. مشکلاتی که معلولان دارند نباید باعث شود داشتن یک زندگی خوب را از آنها بگیرد. داشتن برخی نقائص و عیوب در افراد گاهی مورد بسیار طبیعی است به طور مثال فرد ممکن است یک دست خود را از دست داده باشد اما کاملا به تمام زندگی خود اشراف دارد و به راحتی از یک فرد سالم نیز بهتر زندگی می کند، بنابراین نوع نقائص و عیوب نیز بسیار اهمیت دارد.

نویسنده: محسن در 1398/07/11