شک در رابطه: چقدر به همسرتان در زندگی شک دارید؟

چقدر به همسرتان در زندگی شک دارید:

هنگامی که با یک فرد دیگر به غیر از همسر خود رابطه جنسی برقرار می کنید باعث شک در رابطه می شوید، پس این موضوع به یک درد روحی برای شما تبدیل می شود.این فرد خارج از زندگی شما است و باعث می شود از نظر روحی بدترین موارد را تجربه کنید. ابتدا که شما ارتباط برقرار می کنید با این تصور است که تمامی آنچه را از یک رابطه جنسی و احساسی می خواهید ، بدست می آورید اما این یک تصور اشتباه است زیرا این رابطه نیز مانند تمامی رابطه های ایجاد شده تنها قسمتی از غرایز یک انسان را که می تواند در یک رابطه درست با همسر خود بدست آورد، برآورده می کند. اما این تنها راهی نیست که به خیانت و شک در رابطه منتهی می شود. بلکه اشکال مختلف دیگری وجود دارد که باعث شک در رابطه می شود.

در زیر ، کارشناسان روابط ، چند نوع غیرقانونی خیانت را آشکار می کنند ، که برخی از آنها می توانند به همان اندازه به یک رابطه جسمی آسیب زننده باشند و سبب شک در رابطه شوند.

  1. شکایت از شریک زندگی خود و ارتباط با کسی که جذب شما شده است:

دلسردی ناامیدی های رابطه خود با یک دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده مانند همسر یک چیز است ، اما در همین موقع شما جذب همکار یا فرد دیگری می شوید که می خواهید از آنچه در زندگی برایتان رخ داده است فرار کنید ، هنگامی که خود را درگیر زندگی دیگر می کنید ، از خود بپرسید که چرا به این شخص اعتماد می کنید؟

روانشناسان بالینی می گویند، گاهی افراد به دنبال یک جو متشنج در خانه، سریعا تصمیم می گیرند که بدترین کار را انجام دهند ویا به دنبال فردی باشند که آنها را درک کند، این در حالی است که همین افراد که موجب شک در رابطه نیز می شود، اگر وقت خود را صرف فردی کنند که در کنار او زندگی می کند شاید در آینده خوشحال تر شوند، تا زمانی که تمامی وقت خود را صرف فرد دیگری می کنند و حتی گاهی با توجه به نوع احساسات فردی به دنبال حل کردن مشکلات فرد جدید در زندگی خود هستند، به این دلیل که این رابطه یک نوع خیانت محسوب می شود همیشه روح افراد را درگیر خود خواهد کرد.

شک در رابطه

  1. اولویت بندی کار ، دلیلی برای شک در رابطه

در یک زندگی زناشویی سالم و متعادل ، هر دو نفر باید در خارج از رابطه دارای علائق ، فعالیت ها و دوستانی باشند و اما هنگامی که شخص یا چیز دیگری تمام هزینه و انرژی شما و روابط شما را اشغال می کند ، ممکن است به معنای آن باشد که شما باید اولویت های خود را مجدداً ارزیابی کنید.

امی بگل گفت: "گاهی اوقات من رابطه ای را می بینم که اشتیاق و مشارکت یک شخص نسبت به کار خود مانند دیوار در روابط است." "آن فرد در پایان روز خسته به خانه می آید ، تمام شور و اشتیاق آنها از دست می رود ، و در غروب خاموش می شود ، و این موضوع گاهی سبب شک در رابطه می شود. از این لحاظ که آیا فردی که در کنارم زندگی می کند به من اهمیت می دهد؟

تقسیم اطلاعات خصوصی و شک در رابطه

باید در رابطه خود رازدار باشید ، اما اگر شریک زندگی تان با اطمینان به شما بگوید ، باید در رابطه به آرزوی های او نیز احترام بگذارید . این که از نظر سلامت ، شغل یا جنبه دیگری از زندگی شخصی ، چه اهمیتی داشته باشد و چه نداشته باشد ، تصمیم شریک زندگی شما است که از شما بخواهد راز دار باشید، یا این اطلاعات را به اشتراک بگذارید.اگر شما این نوع راز داری را در زندگی نداشته باشید، باعث شک در رابطه می شود. به عنوان مثال ، بیایید بگوییم همسر شما اخیراً اخراج شده است و آماده نیست که به مردم بگوید.

رودمن گفت: "او نمی خواهد کسی بداند زیرا خجالت می کشد ، اما شما یک وضعیت مبهم در مورد این موضوع را در فیس بوک ارسال می کنید که به دیگران متوجه می شوند که منظور شما چیست و در نهایت اطلاعات خصوصی وی را به دیگران می گویید." "این خیانت به اعتماد او است و باعث شک در رابطه می شود. می تواند به روابط صدمات زیادی وارد کند و شریک زندگی شما را مجبور کند فکر کند که اولویتی برای او قائل نیستید و حتی گاهی سبب خیانت و شک در رابطه می شود و فرد به کس دیگری گرایش پیدا می کند.

دروغ گفتن و شک در رابطه

 دروغ گفتن و خیانت مالی و شک در رابطه

خیانت مالی نوعی خیانت رایج و اغلب مخرب است. ممکن است شامل باز کردن حساب های بانکی مخفی ، حداکثر کارت های اعتباری ، قمار ، قرض دادن به یک عضو خانواده باشد و یا سرمایه گذاری بزرگی انجام دهید یا بدون اینکه به شریک زندگی خود بگویید چیزی را خریداری کنید.

الیزابت لا مات ، متخصص درمانگر گفت: "به عنوان مثال ، هنگامی که یک همسر ، هزاران دلار در شرط قمار از دست بدهد یا مخفیانه منابع را به یک سرمایه گذاری ناقص و بدون مشورت با شریک زندگی خود بریزد ، اضطراب و از دست دادن اعتماد اغلب به عنوان یک امر ویران کننده برای شریک زندگی او خواهد شد." و عواقب آن - از جمله از دست دادن خانه ، از دست دادن سرمایه - اغلب بر زوج و حتی فرزندان آنها تأثیر می گذارد."

این تخلفات می تواند برای شریک زندگی شما در سطح عاطفی و مالی آزار دهنده باشد و باعث شک در رابطه شود ، به خصوص اگر شما دو نفر دارای حساب و دارایی مشترک باشید یا قصد دارید با هم درخواست وام دهید.

داشتن یک رابطه عاطفی و شک در رابطه:

حفظ دوستی در خارج از روابط شما سالم است و در واقع می تواند پیوندی را که با شریک زندگی خود دارید غنی سازی کنید. اما با خودتان صادق باشید: اگر این دوست به اصطلاح فردی است که برای شما از نظر جنسی مورد علاقه شما واقع شده است، و شما مرتب با همدیگر صحبت می کنید،

غالباً در مورد موضوعات صمیمی یا شخصی ، آنگاه ممکن است در قلمرو امور عاطفی وارد موضوعاتی شوید که داستان های عشقی زیادی را درگیر خود می کند. و اینکه شما ممکن است این نوع رابطه را از شریک زندگی خود مخفی کرده در صورتیکه، در انتها باعث خیانت و شک در رابطه می شوید.

 

نویسنده: محسن در 1398/06/12

نظرات

ارسال دیدگاه