ازدواج شاد و زندگی پر از عشق

ازدواج شاد و ارتباط آن با خوشبختی:

ازدواج شاد یکی از عواملی است که به شدت در ارتباط با خوشبختی و پیوسته با سعادت همراه است. روابط خوب باعث خوشحالی مردم می شود زیرا همراهی قابل اعتماد یک نیاز اساسی بشر است. بهبود روابط اجتماعی باعث شادی ما خواهد شد. در زمینه روانشناسی مثبت این اتفاق نظر وجود دارد که تعداد و عمق روابط شخصی بیشترین تأثیر را بر خوشبختی دارد.

رابطه ای که تعداد زیادی از مردم از مهمترین دلایل رفاه بهزیستی آنها ناشی می شود ، در ازدواج آنها است. مرکز ملی تحقیقات افکار ، در شیکاگو ، ایلینویز ، 35000 آمریکایی را در طی یک دوره سی ساله مورد بررسی قرار داد. 40٪ از افراد متاهل گفتند که "بسیار خوشحال هستند" در حالی که تنها 24٪ افراد مجرد ، طلاق ، جدا و بیوه این حرف را زدند.بنابراین داشتن ازدواج شاد مبنایی برای یک زندگی زیبا است.

مزیت های شادی برای ازدواج شاد

مزیت شادی برای ازدواج شاد:

 مزیت شادی برای ازدواج هنگامی که نتایج را با توجه به سن ، درآمد و جنسیت بررسی می کنید صحیح است. البته این عامل در نظر گرفته شده است که افرادی که قبلاً خوشحال بوده اند ، بیشتر از همه ازدواج می کنند و دارای ازدواج شاد هستند و متاهل می شوند. گرچه احتمالاً این امر صحیح است ، اما محققان احساس می كنند همیشه اینگونه نیست  كه ازدواج باعث خوشبختی دیگری خواهد شد.

طبق گفته های آنکه زینرمن و ریچارد ویستلین از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، تحقیقات آنها مروری بر موضوع ازدواج و خوشبختی است. آنها یافته های خود را در مقاله ژورنالی در بررسی جمعیت و توسعه (سپتامبر 2006) گزارش می دهند: "در علوم اجتماعی اجماع راحت وجود دارد که ازدواج تأثیر مثبت و ماندگار در بهزیستی دارد."

چیزی که متخصصان جنبش مثبت روانشناسی می گویند:

مارتین سلیگمن ، در کتاب "خوشبختی معتبر" اظهار می دارد: "ازدواج به شدت با شادی مرتبط است. ازدواج شاد از نظر روانشناسی مثبت بسیار خوب عمل می کند. شاید تنها واقعیت قوی در مورد ازدواج شاد در بسیاری از نظرسنجی ها این باشد که افراد متاهل از هر کس دیگری شادتر هستند. از بزرگسالان متاهل 40 درصد خود را بسیار خوشحال می دانند ، در حالی که تنها 23 درصد ازدواج نکرده ها این نظر را دارند. این در مورد هر گروه قومی مورد مطالعه صادق است ، و در مورد هفده ملتی که روانشناسان از آن تحقیق کرده اند ، صادق بوده است.

اد دینر تحقیقاتی را  درباره ازدواج شاد منتشر می کند که نشان می دهد اکثریت قریب به اتفاق کسانی که در 10 درصد برتر شادی قرار گرفته اند در یک رابطه عاشقانه درگیر شدند. "تحقیقات نشان می دهد که افراد متاهل در کل نسبتاً خوشحال هستند ، در واقع خوشحال تر از همتایان مجرد خود هستند. دوستی عمیق در ازدواج آسانتر است.

دانیل گیلبرت می گوید: "ما می دانیم که بهترین پیش بینی کننده خوشبختی روابط انسانی و میزان زمانی است که افراد با خانواده و دوستان می گذرانند. ما می دانیم که این امر بسیار مهمتر از پول و تا حدودی مهمتر از سلامتی است. اریک وینر می گوید: "خوشبختی ما  کاملاً با دیگران در هم تنیده است. ما باید به دنبال افراد دیگر به اجتماع و نوع پیوندهای انسانی باشیم که به وضوح منبع خوشبختی هستند. "(در کتاب جغرافیای سعادت) .

رابرت پوتنم استاد سیاست های عمومی در دانشگاه هاروارد می گوید: "احساس ارتباط ما در حال از بین رفتن است ، ما وقت کمتری را برای بازدید از خانواده و دوستان می گذرانیم ، ما به گروه های کمتری از جامعه تعلق داریم ، زندگی به صورت فزاینده ای منجر به رکود می شود." این راه ها باعث می شوند به میزان موفقیت ما در آشنایی با همدیگر صدمه زده و نتوانیم به شادی در کنار هم زندگی کنیم.

ازدواج شاد

وظیفه روانشناختی برای یک ازدواج شاد:

تحقیقات در مورد آنچه که باعث ایجاد یک ازدواج شاد می شود نشان می دهد که افراد در یک ازدواج شاد دارای روان بسیار سالمی هستند.

چگونه ازدواج شاد داشته باشیم:

از نظر عاطفی از خانواده ای که در آن بزرگ شده اید جدا می شوید. نه به معنای بیگانگی ، بلکه به اندازه ای است که هویت شما از آن والدین و خواهر و برادران باید جدا باشد. یکپارچگی را بر اساس صمیمیت و هویت مشترک بنا کنید و در عین حال مرزهایی را برای محافظت از استقلال برای هر شریک تعیین کنید. یک رابطه جنسی غنی و لذت بخش برقرار کنید و از هجوم محیط کار و تعهدات خانوادگی محافظت کنید.

برای زوج های دارای فرزندان ، نقش های هولناک والدین را در آغوش بگیرید و تأثیر ورود کودک را به ازدواج شاد خود جذب کنید. بیاموزید که به عنوان یک زوج ، به کار محافظت از حریم شخصی شما و همسرتان ادامه دهید. با  بحرانهای اجتناب ناپذیر زندگی را مقابله کنید. استحکام پیوند زناشویی را در مقابل ناسازگاری حفظ کنید. این ازدواج باید یک پناهگاه امن باشد که در آن شرکا بتوانند اختلافات ، عصبانیت و درگیری خود را بیان کنند.

 از شوخ طبعی و خنده استفاده کنید تا امور را در چشم اندازی زیبا نگه دارید و از خستگی و انزوا جلوگیری کنید. تغذیه و آسایش یکدیگر ، برآورده کردن نیازهای هر شریک برای وابستگی و ارائه دلگرمی و پشتیبانی مداوم. تصاویر عاشقانه و ایده آل اولیه عاشق شدن را زنده نگه دارید ، در حالی که با واقعیتهای هوشیار از تغییرات انجام شده در زمان روبرو هستید.

موارد مورد مطالعه درباره ازدواج شاد:

Tal Ben-Shahar ، استاد دانشگاه هاروارد است که کلاس او محبوب ترین کلاسی است که در آنجا ارائه می دهند (دارای تعداد  نفر855 ، بزرگترین کلاس در دانشگاه) می گوید: "داشتن افرادی که به آنها اهمیت می دهیم و چه کسی به ما اهمیت می دهد برای اشتراک گذاری زندگی با همدیگر باعث شادی می شود ، برای به اشتراک گذاشتن وقایع و افکار و احساسات در زندگی ما ، تجربه معنا و مفهوم زندگی  باید با هم بود ، دردهای ما ، احساس لذت ما را در جهان عمیق تر می شود وقتی با همدیگر زندگی کنیم. در حالی که روابط به طور کلی برای بر پول و تا حدودی احساسات عاشقانه زودگذر ایجاد می شود

دیوید مایرز استاد روانشناسی در کالج هوپ در میشیگان است ، درباره عشق عاشقانه صحبت می کند: "پیش بینی های شادتری از ارتباط نزدیکی ، تغذیه ای ، عادلانه رفتار کردن ، صمیمیت ، مادام العمر با بهترین دوست خو یعنی همسرتان بودن را نشانه هایی از یک ازدواج شاد می داند.

 

نویسنده: محسن در 1398/05/23