خساست شوهر سایه ای بر روی زندگی زناشویی

خساست شوهر:

وقتی صحبت از روابط و مشکلات ازدواج می شود ، به گفته دکتر فیل ، پول در صدر لیست است. نزاع مالی یکی از دلایل عمده طلاق است مخصوصا وقتی پای خساست شوهر در میان است. اگر یک شخص در رابطه همه امور مالی را برعهده داشته باشد بنابراین قدرت و کنترل کردن فرد دیگر را در دست می گیرد ، این می تواند منجر به نارضایتی برای شریک زندگی دیگر شود. بهترین راه برای زندگی با شخصی که سبک پول متفاوتی دارد ، ایجاد استراتژی های مالی در کنار هم است.

داستان پول در زندگی خود را تجزیه و تحلیل کنید:

برنت کسل ، مشاور مالی ، نویسنده کتاب " در مورد پول نیست" ، می نویسد: هر کس یک داستان پولی دارد که بر اساس انباشت تجربیات زندگی در اطراف امور مالی ساخته می شود. شما و همسرتان ممکن است داستان های مختلف پول داشته باشید. اولین تجربه خود را با پول در نظر بگیرید. آیا پدر و مادر شما به اندازه کافی برای پرداخت هزینه گاز ، و یا هزینه پولی برای خانواده شما کم کاری نکرده اند ؟ در حال حاضر درسهایی را که از والدین خود در مورد پول و نگرش خود به امور مالی آموخته اید ، بنویسید ، از جمله نحوه استفاده از منابع مالی که در دست دارید. به ترس های خود در مورد پول نیز فکر کنید. از شریک زندگی خود بخواهید که همین کار را انجام دهد ، و سپس داستان های پول خود را با یکدیگر در میان بگذارید. ممکن است بدانید که چگونه تجربیات اولیه او با پول باعث شده است که پس انداز و امنیت را با صرفه جویی بدست آورده است بنابراین گاهی خساست شوهر نشان از خسیس بودن کامل او نیست بلکه نوعی صرفه جویی است.

  1. خساست شوهر، حرص و طمع همراه با خودخواهی است

خساست شوهر نشان از حریص بودن دارد. به احتمال زیاد در دوران کودکی شکل گرفته است که عشق و مراقبت از والدین یا سرپرست از دست رفته است. در زندگی بعدی ، نتیجه چنین تربیتی به عنوان احساس کمبود قابل لمس است. از نظر یک مرد حریص ، جهان پر از کمبود است و اگر کسی بیش از زنده ماندن کاری انجام دهد ، او باید برای منابع موجود رقابت کند. به این ترتیب ، او نیاز خود به ثروت ، خوشبختی و رضایتمندی را پیش نیازهای دیگران قرار می دهد.

این خودخواهی در زندگی کلیه روابط او را تغییر خواهد داد –چه روابط  عاشقانه یا ... او همیشه به دنبال راه هایی خواهد بود که بتواند از حضور شخص دیگری چیزی را بدست بیاورد ، اما کمتر مایل خواهد بود از آنچه ممکن است برای آنها انجام دهد سؤال کند. هدف اصلی وی برآورده کردن نیاز غیرقابل انکار او برای پر کردن زندگی است . و همانطور که خواهید دید ، این ترکیب حرص و طمع و خودخواهی تعدادی از رفتارهای دیگر را در این او سوق می دهد.

او سایر امور را بر شما اولویت می دهد

2.خساست شوهر: او  سایر امور را بر شما اولویت می دهد:

از آنجا که حرص و آز ناشی از احساس فقدان - دقیق تر ترس از فقدان است – خساست شوهر  تحت هدایت حرص قرار می گیرد و به دنبال به حداكثر رساندن لذت زندگی خود خواهد بود ، حتی اگر این به ضرر خانواده یا شرکا باشد.

 

او به سادگی نمی تواند فکر از دست دادن چیزی  را تحمل کند ، بنابراین اگر چیزی دیگر سود بیشتر ی برای او بدست آورد ، او آن را نسبت به شما و روابط شما در اولویت قرار می دهد.

3.خساست شوهر،  او از شما انتظار دارد که تمام نیازهای خود را برآورده کنید

علی رغم اینکه کاملاً راحت خود را در مقابل شما قرار داده است ، او انتظار دارد که برای تأمین نیازهای خاص خود قربانی هایی را بدهد. در اصل ، او به همان اندازه که به خود اهمیت می دهد ، برای وقت ، انرژی و رضایت شما ارزشی ندارد.خساست شوهر باعث می شود از لحاظ مالی همیشه دچار مشکل باشید.

این برای شما بسیار طبیعی خواهد بود اگر خساست شوهر شما دارای اوج گرفتگی باشد، وقتی می خواهد وقتش را با شما بگذراند ، کاری را که می کند که خودش می خواهد، او به احتمال زیاد به نقش های جنسیتی کلیشه ای در یک خانواده اعتقاد خواهد داشت (یعنی او می خواهد شما آشپزی و تمیز کردن را انجام دهید). و او وقتی که به اتاق خواب می آید ، لذت خود را پیش روی شما قرار می دهد. اما از لحاظ مالی همیشه شما را تحت نظارت دارد.

خساست شوهر: او از شما قدردانی نمی کند

4.خساست شوهر،  او از شما قدردانی نمی کند

مهم نیست که چقدر تلاش می کنید هر کاری را که از شما انتظار دارد انجام دهید ، او واقعاً از تلاشهای شما به عنوان یک فرد قدردانی نخواهد کرد. به یاد داشته باشید ، حرص و آز او بر این عقیده پایه ریزی شده است كه زندگی او فاقد چیز مهمی است و تا زمانی كه این نگرش باقی بماند ، قادر نخواهد بود ارزش عظیمی از آنچه را كه قبلاً در اختیار دارد ، ببیند. بنابراین خساست شوهر شما فقط مربوط به مسائل مالی نیست. متأسفانه ، این شامل شما و تمام چیزهایی می شود که به رابطه داده اید. ظاهر و شخصیت شما ممکن است از جنبه عقلانی او جذاب باشد ، اما او تلاش می کند تا یک ارزش عاطفی را بر شما بگذارد.

5- خساست شوهر ، او ممکن است با شما شریک نباشد

مرد حریص همیشه در تلاش است تا پول بیشتری ، قدرت بیشتر ، تملک بیشتر ، هر نوع رضایت بیشتری داشته باشد - و او نیز علاقه ای به دادن هر یک از این موارد ندارد. بنابراین ، ممکن است متوجه شوید که او مایل نیست آنچه را که در اختیار شما است با شما به اشتراک بگذارد ، حداقل اگر این بدان معنا باشد که او به تنهایی لذت شخصی خود را در نظر دارد. صرف نظر از تفاوت در درآمد یا ثروتی که ممکن است بین این دو وجود داشته باشد ، در طول حساب های بانکی جداگانه و برابری کل در پرداخت هزینه های خود فکر کنید

  1. خساست شوهر، او ممکن است بیشتر تقلب کند

حرص و آز و کمبودهای ظاهری که در ذهن ایجاد می کند باعث می شود افراد به طور دائم به دنبال چیزهای بزرگتر و بهتر باشند. هرگز در انسان حریص حس وفور وجود نخواهد داشت و این غیبت می تواند خود را در قالب بی دینی جلوه دهد. حتی با محبت و حمایت از یک شریک دوست داشتنی ، او همان نظرات و خواسته هایی را حفظ می کند که همیشه او را به دنبال یافتن بیشتر سوق داده است. خساست شوهر در هر نقطه ای از زندگی دیده خواهد شد.

 

 

 

 

نویسنده: محسن در 1398/05/21