چگونه دوران نامزدی خود را مدیریت کنیم

ازدواج و دوران نامزدی:

ازدواج، به معنای توافقی احساسی و فکری و جسمی و در کنار همدیگر زندگی کردن برای مدت طولانی است ، یک اتحادیه شناخته شده فرهنگی بین افراد است، به نام همسر، که حقوق و تعهدات بین آنها، و همچنین بین آنها و فرزندان ، با قوانینی ثابت می شود .تعریف ازدواج در سراسر جهان نه تنها بین فرهنگ ها و بین ادیان، بلکه در طول تاریخ در هر فرهنگ و مذهب متفاوت است، وازدواج در هر کشوری  به صورت قوانین خاصی اجرا می شود، اما معمولا در همه کشورها اساسا یک نهاد است که در آن روابط بین فردی، معمولا جنسی، به رسمیت شناخته شده و یا تحریم شده است.دوران نامزدی نیز قبل از ازدواج رخ می دهد و برای شناخت قبل از ازدواج بهترین دوره فردی است. در برخی از فرهنگها، قبل از انجام هر گونه فعالیت جنسی، ازدواج توصیه می شود یا به شکل ضروری لازم است. هنگامی که به طور گسترده بخواهیم ازدواج را  تعریف کنیم، ازدواج یک جهان فرهنگی محسوب می شود. ماده 16 اعلامیه جهانی حقوق بشر اعلام می کند که "مردان و زنان کامل بدون هیچ محدودیتی با داشتن هر نوع نژاد، ملیت یا مذهب حق دارند ازدواج کنند و خانواده خود را تشکیل دهند. آنها حق دارند حقوق برابر را برای زن و مرد تعیین کنند.  ازدواج کردن باید بین دو طرف با رضایت کامل انجام شود.

دوره نامزدی شما مهم تر از روز عروسی شما است:

برنامه ریزی عروسی یک تجربه عجیب و غریب و اغلب برای افراد با احساس داشتن روزهای آفتابی همراه است دوران نامزدی دوره ای است که از روز عروسی شما بسیار مهم تر است زیرا در این دوران است که شما شناخت را شروع خواهید کرد. و می توانید فرد مقابل خود را از هر لحاظی مورد بررسی قرار دهید. ماه هایی که به عروسی شما منتهی می شوند، یکی از مهم ترین ماه های زندگی شما هستند. و شما قطعا در طول این ماه ها باید به همه مسائلی که مورد نظرتان است چه از لحاظ رفتاری و یا خانوادگی نامزد خود را مورد بررسی قرار دهید حتی می توانید در برخی رفتارها او را به چالش بکشید.

  1. برنامه ریزی در دوران نامزدی

من نمی دانم که آیا کسی به شما گفته است یا خیر، اما تعامل با همدیگر باید به صورتی باشد که زمانی برای آماده سازی در  ازدواج قرار دهید، در درجه اول برنامه ریزی کردن برای عروسی بسیار اهمیت دارد که این موضوع خود استرس زا است و اینکه در این طول مدت که دوره نامزدی نامیده می شود شناخت رفتاری بیشتر اهمیت دارد. دوره نامزدی برای شناخت خانواده ها از همدیگر نیز بسیار مفید است.  در دوران نامزدی شما رابطه عاطفی خود را شروع می کنید و حس محبت در هر دو طرف  و عشق و علاقه ایجاد شده و به همدیگر این احساسات را نشان می دهید. صحبت هایی که می شود باعث آشنایی بیشتر شده و به همه جوانب رفتاری همدیگر وارد می شوید. البته می توان گفت شما نباید در این دوران فقط احساسی رفتار کنید بلکه باید به میزان صبر و تحمل طرف مقابلتان و یا اینکه چگونگی رفتار او در جمع و یا در تنهایی و چگونگی بروز احساسات طرف مقابلتان توجه کنید.

 

در دوران نامزدی، نامزد خود را ستایش کنید

در این دوران نامزدی ، نامزد خود را مورد ستایش قرار دهید:

شما تازه با همدیگر آشنا شده اید بنابراین از کمبودها و نقص ها شروع نکنید. بلکه همسر آینده خود را مورد تحسین و ستایش قرار دهید. سعی کنید به او بفهمانید که چقدر برایش اهمیت قائل هستید و او مهم ترین فرد زندگی شما است. به علایق او احترام بگذارید و حتی گاهی به خاطر برخی مسائل از او تعریف کنید. سعی کنید بیشتر با او صمیمی شوید و روابطتان را با درد و دل کردن و حتی گاهی کمک خواستن و مشورت کردن مستحکم کنید.

روابط جنسی در دوران نامزدی:

وقتی از دیدگاه سنتی و عرفی بخواهیم نگاه کنیم در صورت جاری نشدن عقد باید از داشتن هرگونه رابطه جنسی دور شویم اما اگر عقد جاری شود قطعا برخی رابطه های جنسی بین دو نامزد ایجاد می شود. بهتر است رابطه جنسی خود را در دوران نامزدی محدود کنید.

دوران نامزدی و تغییر

در دوران نامزدی به فکر تغییر نباشید:

دوران نامزدی دوره ای است بیشتر احساسی که افراد ممکن است اگر این دوره را کوتاه طی کنندکه شناخت بسیار کمی و دوره ای نیست که در صورت دیدن رفتارهای مخالف شما بخواهید فرد مورد نظر خود را تغییر دهید. بهتر است بگویم شاید در هیچ دوره ای از زندگی همسر یا نامزد شما تغییر نکند ولی در طول دوران زندگی در خیلی از موارد با هم کنار می آیید اگر بخواهید زندگی مناسب و پر از آرامشی داشته باشید.تغییر در دوران نامزدی تقریبا غیرممکن است.بنابراین بیشتر در این دوران در جستجوی شناخت بیشتر باشید.

چرا افراد وارد دوران نامزدی می شوند:

افراد ممکن است به دلایل مختلف از جمله اهداف قانونی، اجتماعی، احساسی، عاطفی، مالی، معنوی و مذهبی وارد دوره نامزدی شوند تا در اخر ازدواج کنند. انتخاب آنها ممکن است تحت تأثیر جنسیت، قوانین اجتماعی ، قوانین ازدواج مجاز، انتخاب والدین و تمایل فرد باشد. در برخی از نقاط جهان، در کل ازدواج  گاهی اوقات اجباری است  و هیچ گونه دوره نامزدی نیز وجود ندارد و تنهابه عنوان یک سنت فرهنگی انجام شود. افراد در کشورهایی که ازدواج کردن دارای قوانین خاص خود است یک دوره ای را به عنوان نامزدی دارند که باعث می شود دو طرف خود را به همدیگر معرفی کرده و تمامی تمایلات اخلاقی مربوط به خود را به اجرا درآورند.

مدیریت دوران نامزدی در ازدواج:

دوران نامزدی  فرایندی است که طی آن دو نفر رابطه خود را عمومی، رسمی و دائم برقرار می کنند. این پیوستن دو نفر به یک پیوند است که عمدا تا مرگ ادامه می یابد، اما در عمل اغلب با طلاق قطع می شود، البته این فرایند در هر کشوری دارای قوانین متفاوتی است. هر ازدواج چالش هایی، اغلب عمیق، به ارمغان می آورد. چگونگه زن و شوهر با آنها مواجه می شوند ، آنها می توانند تصمیم بگیرند که آیا رابطه آنها سقوط می کند و یا ثابت باقی می ماند. عشق در دراز مدت صورت می گیرد اما در دوران نامزدی نمی توان تنها به عشق تکیه کرد. ممكن است افراد دارای باورهای غلط و عادت های ناسازگار باشند كه شركا می توانند با این موارد را در طول سالیان زیادی با خود حمل کنند.بنابراین در دوران نامزدی می توان به رفتارهای نامتعارف افراد پی برد.

 

 

 

نویسنده: محسن در 1398/05/09

نظرات

ارسال دیدگاه