راهکار های راضی کردن خانواده برای ازدواج

راضی کردن خانواده برای ازدواج گامی مهم است که فرزندان باید ان را طی کنند. بسیاری از خانواده ها وقتی فرزندشان خود زوج مناسبش را پیدا می کند و به انها اطلاع می دهد با این موضوع به شدت مخالفت می کنند.آنها به دلایل مختلف گاهی منطقی و گاهی غیرمنطقی این نوع ازدواج را مناسب فرزند خود نمی دانند.شاید یکی از دلایل افراد خانواده بخصوص پدر و مادر سنتی بودن جامعه ای است که در ان زندگی کرده اند و این در صورتی است که افراد با شناخت جدیدی از جامعه با رویکردهای بهتری آشنا شده و نوع اشنایی ها برای ازدواج امروزه قطعا با دیروز ها متفاوت شده است.پدر و مادر ممکن است فکر کنند موردی که انها انتخاب می کنند بهترین نوع انتخاب و باعث خوشبختی فرزندشان می شود اما باید آنها نیز اگاهی های خود را بالا برده و بدانند که اکثریت افرادی که دارای سن قانونی مناسبی برای ازدواج هستند حتما برای شناخت همسر خود نیز تلاش هایی را انجام داده اند و الان زمانی رسیده که با توجه به دلایلی که برای خانواده مطرح می کند به راضی کردن خانواده برای ازدواج خود نیز تلاش کنند.

برای کاهش مخالفت ها و راضی کردن خانواده برای ازدواج چه کاری باید انجام داد:

راهکارهایی وجو دارد که شما می توانید با توسل به این روش ها به راضی کردن خانواده برای ازداوج بپردازید.اگر می توانید با آنها مشورت کنید به صورت آرام و منطقی به صحبت هایشان گوش دهید. قهر نکنید و یا با بداخلاقی و لجبازی به مقابل آنها نروید. به انها بگویید با فرد مورد نظر را دیده و با او صحبت کند. ممکن است با صحبت کردن تصوری که در ذهن انها وجود دارد بشکند و متوجه شوند که شما انتخاب عاقلانه ای را انجام داده اید.

 • ابتدا واسطه گری را امتحان کنید

یک فرد با تجربه که در میان خانواده ها خوش نام است را انتخاب کنید و به عنوان یک واسطه بعد از اتمام صحبت های خودتان نزد انها بفرستید.تمامی موارد را بدرستی برای انها شرح دهید. دلایل خود را برای فرد واسطه شرح دهید علاوه بر عشق و علاقه به نکات دیگری که باعث شده شما انتخاب خود را انجام دهید توجه کنید. فرد واسطه مشورت های خوبی را برای راضی کردن خانواده برای ازدواج خواهد داد.

 • اگر دلایل خانواده شما منطقی است بپذیرید

اینگونه نیست که همیشه خانواده شما اشتباه کنند. باید صحبت های پدر و مادر خود را بشنوید. شما باید با احترام با انها روبرو شوید و تشنج در خانواده را ایجاد نکنید. راضی کردن خانواده برای ازدواج مهم است به هر حال شما بقیه زندگی خود را می خواهید با دو خانواده در ارتباط باشید.خانواده شما ممکن است در برخی مسائل درست تشخیص دهند باید سعی کنید اگر این مسائل قابل حل است آن موارد را حل کنید و اگر مواردی است که باعث می شود آینده شما را به خطر بیاندازد شما باید از راضی کردن خانواده خود منصرف شوید. نباید به هر قیمتی تنها به عشق به تنهایی تکیه کنید.

 • بدون راضی کردن خانواده ازدواج نکنید

  ازدواج عمل مهمی است و عملکرد مناسبی در زندگی شما باید داشته باشد تا شما به خوشبختی نوعی خود برسید.بنابراین خانواده ها درگیر یک رابطه اجتماعی زیبا بین خود خواهند شد. راضی کردن خانواده برای ازدواج عمل بسیار مهمی است و نباید شما بدون راضی کردن خانواده ازدواج کنید و به طور قطع از خانواده خود جدا شوید. بعد از مدتی که از یک زندگی مشترک می گذرد قطعا نیاز به خانواده های طرفین حس می شود مخصوصا زمانی که افراد تصمیم می گیرند بچه دار شوند بیشتر به خانواده های خود نیاز دارند. همه خانواده ها اگر به شکل منطقی با انها روبرو شوید و کار خود را با آرامش به پیش ببرید با شما هماهنگ خواهند شد ولی از راهکارهای مناسبی استفاده کنید. مخصوصا برای دختر نبود خانواده بیشتر به چشم می خورد با توجه به سنتی بودن کشور ما ایران قطعا برای دختران بسیار سخت تر خواهد بود که بدون خانواده خود زندگی کنند و قطعا دچار مشکلات زیادی در حین زندگی با خانواده شوهر خود خواهند شد.

  • برای راضی کردن خانواده خود به انها نشان دهید مستقل و پایدار هستید

  استقلال خود را از هر لحاظی به خانواده خود نشان دهید چه برای پسر از لحاظ مالی و رفتاری تا بتوانند به انتخاب شما اعتماد و احترام بگذارند. به انها ثابت کنید که در گرفتن تصمیم خود قطعی و پایدار هستید. سعی کنید تمامی دلایل محکم برای ازدواج خود را با انها درمیان بگذارید. برای راضی کردن خانواده برای ازدواج تمامی تلاش خود را انجام دهید. راه های درست را پیش بگیرید. از نظر خود دفاع کنید و از انها بپرسید که چرا با انتخاب شما مخالف هستند. با آرامش صحبت کنید و به بحث و جدال نپردازید. می توانید برای راضی کردن خانواده برای ازدواج می توانید از مشاوران مجربی نیز استفاده کنید انها می توانند به شما کمک کنند بهتر صحبت کنید و راه کارهای بیشتری را در اختیار شما قرار دهند زیرا دارای تجربیات زیادتری هستند. می توانید با افراد معتمد درون خانواده خود نیز مشورت کنید تا بتوانید به نتیجه مطلوب تری برسید.

  • برای راضی کردن خانواده برای ازدواج از جلسات گفتگو استفاده کنید

   هر دو خانواده را دعوت به با هم بودن کنید و یا به طور مثال به یک گردش یکروزه بروید تا بتوانید با ارامش بیشتری با این مسئله برخورد کنند. و خانواده ها بیشتر با این موضوع آشنا شوند. بهتر است بگویم اگر واقعا هیچ گونه جوابی را با توجه به راه ها و روش هایی که گفته شد نگرفتید به سراغ یک روان شناس بروید تا همه جوانب ازدواج شما را بسنجد و بهترین راه را برای راضی کردن خانواده به شما پیشنهاد دهد. این مقاله به راه های راضی کردن خانواده برای ازدواج پرداخته است و این در صورتی است که شما از ازدواج خود مطمئن و دارای دلایل منطقی برای این کار هستید. سعی نکنید بدون هیچ دلیلی و به تنهایی با داشتن عشق و دوست داشتن پیش بروید. اگر از همین ابتدا مشکلات خود را حل کنید قطعا فردا نیازی ندارید در منجلاب های بدی قرار گیرید.

   

نویسنده: محسن در 1398/05/05