رابطه قبل از ازدواج درست است یا خیر؟

همه ما به این علم آگاهی داریم که افراد برای اینکه همدیگر را بشناسند در جامعه امروزی باید با همدیگر صحبت کنند و رفت و امد داشته باشند.شما قطعا باید از دیدگاه اجتماعی تمامی جوانب مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید.اما باید بدانید رابطه قبل از ازدواج باید در چه موقعیتی و با چه اهدافی ایجاد شود. آیا حد و حدودی برای رابطه قبل از ازدواج وجود دارد؟در یک جامعه انسانی باید با استفاده از تکنیک ها و روش های درستی به شناخت از جامعه و افراد را پیدا کنیم. رابطه قبل از ازدواج را نمی توان نادرست نامید و فرد در یک اجتماع زندگی می کند و گرایش هایی که دارد باید به ان ها به همراه شریک زندگی خود پی ببرد. نمی توان خود را در تنهایی و انزوا قرار داد. ارتباط و تعامل با افراد بخصوص فردی که می خواهید یک عمر با او زندگی کنید بسیار مهم است. اما هر رابطه ای دارای قوانین بخصوص خود و مخصوصا قوانینی است که یک کشور تابع آن است.شما باید بدانید که یک رابطه در چه حدودی باید باشد و شناخت افراد چه رویکردی را در زندگی شما خواهد داشت. تنها به دنبال عشق محض برای ازدواج نباشید بلکه در جستجوی یک زندگی و کامل شدن با فردی باشید که بتوانید در طول سالیان زیادی که با همدیگر زندگی می کنید احساس خوبی را با یکدیگر تشکیل دهید.

تعریفی از رابطه قبل از ازدواج:

اگر از دید کارشناسان بخواهیم رابطه قبل از ازدواج را تعریف کنیم می توانیم به این موارد اشاره کنیم که یک رابطه در اصل دوستی بین دو جنس مخالف زن و مرد است که چه به صورت کلامی و غیر کلامی با همدیگر رابطه برقرار می کنند حال ممکن است این رابطه به جاهایی ختم شود به عنوان مثال روابط جنسی نامتعارف بدون تعهد که باعث مشکلات بسیار زیادی خواهد شد.شناخت برای افراد اهمیت دارد اما نه به این معنی که فرد به جای شناخت رفتار یک فرد در یک قرار اجتماعی به دنبال موراد جنسی باشد تا بتواند صمیمیت بیشتری ایجاد کند.مخصوصا در بین دختران این گونه تفکر وجود دارد که روابط جنسی قبل از ازدواج باعث می شود جنس پسر گرایش بیشتری نسبت به انها داشته و تعهد را به انها القا می کنند. از دید روانشناسی این دیدگاه رد شده است و اینگونه روابط حتی بعد از ازدواج نیز ممکن است فرد را دچار اشتباهات فکری بکند و یا ممکن است دیدگاه جنس پسر را نسبت به جنس دختر به طور کلی تغییر کرده و باعث مشکلات بیشتری شود. مخصوصا در جامعه سنتی و مذهبی که سالیان زیادی است روابط به صورت حلقه ای گم شده و همیشه به صورت مخفیانه بوده است.

آیا رابطه قبل از ازدواج درست است یا خیر:

قطعا شناخت از یک نفر با رابطه قبل از ازدواج ارتباط مستقیمی دارد. افراد می توانند در چارچوب یک رابطه سالم پیش بروند تا بتوانند با مفهوم جدیدی از زندگی و آرامش وارد یک زندگی دو نفره شوند. رابطه قبل از ازدواج اگر در یک جامعه شهری سنتی باشد بهتر است با دید باز تر و با اطلاع خانواده ها باشد یا اگر شما در ابتدای یک رابطه قرار دارید باید احتیاط کرده و وارد یک بازی جنسی نشوید بلکه از ابتدا موضع خود را مشخص کنید و از روح و جسم خود مراقبت کنید. بنابراین به دنبال روابط خطرناک نروید. شما می توانید از شناخت همدیگر لذت ببرید در عین اینکه رابطه سالمی را برای خود نگه دارید.هرچه بیشتر فردی را در یک جمع اجتماعی بشناسید قطعا در زندگی خود موفق تر خواهید شد.

اعتماد و رابطه قبل از ازدواج:

قطعا اولین موردی که در رابطه قبل از ازدواج اهمیت پیدا می کند مورد اعتماد است که بخصوص در جامعه رنگین امروزی بسیار با موارد متفاوتی از شکستن اعتماد مواجه می شویم. از ابتدا عاشق نشوید، این حس خطرناکترین احساسی است که باعث می شود افراد را به منجلاب های سختی وارد کند. باید همه جوانب رفتاری را در نظر بگیرید و به سرعت تصمیم نگیرید. اعتماد را باید به درستی بدست آورید. رابطه قبل از ازدواج اگر دارای حد و حدود مخصوص به خود باشد و شما بتوانید همیشه رفتار های کنشی و واکنشی فرد را در نظر بگیرید باعث می شود به درستی این رابطه را هدایت کنید.

روابط جنسی و ازدواج در آینده:

قطعا داشتن رابطه قبل از ازدواج در چارچوب روابط جنسی باعث تعهد هیچ مردی نمی شود. و حتی با توجه به دیدگاه های چندین ساله مردان این نوع روابط برای کسی که با او زندگی می کنند نیست. البته این نوع روابط تنها برای دختران مضر نیست بلکه شکستی برای مردان نیز محسوب می شود. خاطرات تلخ از اینگونه روابط در صورت شکست را همه افراد در اطراف زندگی خود مشاهده کرده اند. افراد گاهی در زندگی بعدی خود نمی توانند خود را ببخشند و همیشه یک (من) ناتمام دارند که در درون انها جا مانده است. به همین دلیل است که روانشناسان رابطه قبل از ازدواج را دارای حد و حدود مخصوص به خود می دانند.شما نمی توانید زندگی خود را بر پایه ای سست بنیاد تشکیل دهید به دلیل اینکه بعد از ازدواج شما قطعا یا مارد و یا پدر شده اید و هنوز ممکن است درگیر روابط قبلی خود باشید بنابراین در هنگام شناخت بیشتر تحقیق کنید و سعی کنید رابطه خود را به سوی اخلاقیات درست و منش انسانی سوق دهید. زیرا در صورت شکست باعث می شود روح شما زخمی شده و نتوانید به درستی برای آینده دوباره خود تصمیم بگیرید.

سخن پایانی:

رابطه قبل از ازدواج می تواند برای شما بسیار عالی پیش برود اگر شما بتوانید برای هر مورد از زندگی خود خطرناک عمل نکنید. می توانید در آرامش به شناخت فرد مقابل خود بپردازید نه اینکه مدام در پی حل چالش های مربوط به درون روابط شما بپردازید. اگر به دنبال روابط جنسی در رابطه خود هستید قطعا گرایش های بی مسئولیتی فرد مقابل خود را نیز باید بپذیرید. رابطه جنسی قبل از ازدواج قطعا شما را به سمت یک آینده روشن نخواهد برد. از دید روانشناسان این موضوع باید بین طرفین حل شود. رابطه قبل از ازدواج را به درستی و با شرایط مناسبی به سمت گرایش های مثبت سوق دهید.

 

نویسنده: محسن در 1398/05/03

نظرات

ارسال دیدگاه