راه روش شاد زیستن

 

 

 

 در مقاله 5 نکته برای بهبود روابط به شما گفتیم که چکار کنید که روابطتان بهتر شود حال با ما همراه باشید تا راه و روش شاد زیستن را به شما بیاموزیم.

بدست آوردن یک خانه یا یک ماشین گرانقیمت می تواند ادمی را خوشحال کند ولی این شادی ها گذرا است و ممکن با یک اتفاق این خوشحالی از بین برود.

با ما در این مقاله از ستیا همراه باشید تا 15 راه ساده ای که باید رعایت کنید تا یک زندگی شاد داشته باشید را یادبگیرید.

1)کاری را که دوست دارید انجام دهید

زندگی و عمر آدمی کوتاه است چقدر خوب است که در همین عمر کم انسان کاری را که علاقه دارد انجام دهد .اخلاق انسان ها به گونه ای است که  به کاری که علاقه دارند آن را به بهترین نحو انجام می دهند.پس نتیجه می گیریم که هر کسی در کاری که علاقه داشته باشد موفق می شود و به همین ترتیب زندگی شادی را خواهد داشت.حال اگر به کارش علاقه نداشته باشد همیشه و هر روز با آن رودرو است و زندگی به کامش تلخ می شود.

2)به دیگران کمک کنید

گاهی اوقات انسانها بعد از اینکه به همه چیز می رسند باز هم یک احساس پوچی در خود می کنند که این احساس با کمک کردن به دیگران رفع می شود.وقتی به دیگران کمک کنید یک احساس شادی برای تان رخ می دهد که خیلی به زندگی و خوشبختی شما کمک میکند.

3)سپاسگزار باشید

اخلاق انسان ها به گونه ای است که هر گونه به خود تلقین کنند آن اتفاق برای شان رخ می دهد.پس طبق این جمله همیشه سپاسگزار و شکرگزار خداوند باشید.توجه شما را به بیت زیر جلب می کنم: 

                                                 شکر نعمت نعمتت افزون کند                                                کفر نعمت از کفت بیرون کند

4)با دیگران ارتباط برقرار کنید

انسان موجودی اجتماعی است و همیشه دوست دارد که دیگران به او توجه کند .انسان باید به گونه رفتار کند که دیگران با او معاشرت کنند و یا در سختی ها به او کمک کنند و همیشه با هم باشند زیرا انسان نمی تواند به تنهایی زندگی کند .

5)بیشتر بخندید

همین طور که در موارد قبل هم گفتم تلقین به انسان ها کمک می کند پس بهتر است که همیشه لبخند بزنید این کار باعث می شود که در نا خود آگاه شما شاد بودن باقی بماند و به شما خیلی کمک می کند که غم از شما دور شود.

6)ورزش کنید

ورزش کمک می کند که استرس از انسان دور شاد و باعث ترشح اندروفین ها می شود و این ها باعث شادابی بیشتر انسان می شود.ورزش انسان را از گرفتاری های روزمره دور می کند و به عنوان یک سرگرمی سالم بسیارمفید است.

7)یک راهنمای خوب برای زندگی خود انتخاب کنید

در زندگی اتفاق بسیار زیادی می افتد شما بای یه مشاور یا یک راهنمای خوب برای زندگی خود انتخاب کنید تا در مواقع سخت به شما کمک کنند که از این مراحل رد شوید.

8)استرس را کنترل کنید

اجازه ندهید استرس خوشحالی شما را از بین ببرد.تمرین هایی مثل مدیتیشن به شما برای مدیریت استرس کمک می کنند تا استرس را از بین ببرید.

9)غذای سالم بخورید

غذا سالم به شما کمک می کند که روح روانتان سالم باشد و برای شما خیلی مفید است .از خردن فست فود ها پرهیز کنید چون بسیاری از این غذا ها برای بدن مضر است و بدن را تحت تاثیر قرار می دهد.

10)با دوستان خود وقت بگذارنید

همینطور که قبلا هم اشاره کردیم ما موجوداتی اجتماعی هستیم و هرچقد اطرافمان شلوغ تر باشد خوشحال تر هستیم .وقت کذراندن با دوستان انسان را بسیار شاداب میکند و بسیار در رفتار انسان تاثیر دارد.

11)از افکار منفی دوری کنید

افکار منفی ادم را پایین خواهد کشید و بسیار برای انسان مضر است.از تفکر منفی دوری کنید و همین طور از کسانی که افکار منفی دارند.

12)به دیگران هدیه بدهید

هدیه دادن باعث آرامش درون و همین طور شادی فوق العاده ای است منظور از هدیه هدیه ای گرانبها نیست و گاهی کی قطعه شعر و یا قطعه متن می تواند طرف مقابلتان را بسیار شاداب کند.

13)ببخش و فراموش کن

بخشنده بودن و بخشیدن دیگران نیز به انسان آرامشی فوق العاده می دهد پس فردی بخشنده باشید تا زندگی شادابی داشته باشید.

14)پیاده روی در طبیعت

پیاده روی در طبیعت بسیار مفید است زیرا در طبیعت هوای پاکیزه ای است و قشنگی های زیادی وجود دارد و وقتی شما اینکار را می کنید روحیه شما باز می شود.

15)خودت باش

خودت باش و از زندگی لذت ببر و به دیگران کاری نداشته باش همیشه به فکر این باش که پیشرفت کنی 

با ما در ستیا همراه باشید...

 

همسریابی ستیا

نویسنده: محسن در 1397/07/23

نظرات

ارسال دیدگاه