آموزش مهارت های زندگی

 

 

 

 

 

ازدواج یک رابطه شگفت انگیز و جذاب است .مهارت هایی وجود دارد که برای داشتن یک زندگی ایده آل باید آن ها را یادبگیریم با ما همراه باشید تعدادی از آن هارا برای شما بگوییم:

1)مستقل شوید

اولین و شاید مهم ترین مورد مستقل شدن از پدر ومادر است.یکی از چالش برانگیز ترین موارد در زندگی افراد همین مورد است.این مستقل شدن فیلد های مختلفی دارد که با هم بررسی میکنیم:

الف)مستقل شدن از لحاظ مالی

یکی از این موارد استقلال از لحاظ مالی است که گاهی اوقات فرزندان از پدر و مادر هزینه امرام معاش خود را می گیرند که این کار معایب بسیار زیادی را در پی دارد که یکی از این موارد باعث می شود که اعتماد زن به شوهر خود از بین می رود و باعث این می شود که دیگر زن به شوهر به عنوان یک تکیه گاه نگاه نکند .

ب)استقلال در تصمیم گیری

گاه پیش آمده که پسر بعد از ازدواج هنوز هم برای انجام دادن کاری قدرت تصمیم گیری ندارد و پدر و مادرش برای او تصمیم می گیرند که این باعث کدورت میان زن و خانواده پسر می شود.این مسئله به تربیت پدر و مادر ها مربوط می شود و اینکه چگونه او را از کودکی تربیت کرده اند بسیار موثر است که به این موضوع در آینده می پردازیم.

2)با همدیگر اتحاد داشته باشید

با هم اتحاد داشته باشید یعنی در همه جا و همه مکان ها پشت هم باشید و همدیگر را جلوی دیگران ضایع نکنید و به گونه ای رفتار نکنید که دیگران فکر کنند با هم مشکل دارید و به خود اجازه دهند در مسائل خصوصی زدگی تان دخالت کنند زیرا همین دخالت های بی جا به زندگی مشترک بسیار ضرر می رسانند وممکن است کار را به طلاق بکشانند .پس اگر مشکلی هم دارید به گونه ای رفتار کنید که دیگران متوجه نشوند و در خلوت خود این مشکلات را حل کنید.

3)یک طرفه تصمیم نگیرید

در مسائلی که به زندگی مشترکتان مربوط می شود یک طرفه تصمیم گیری نکنید و قبل از آن با هم مشورت کنید.این کار باعث می شود که رابطه تان صمیمی تر شود و زندگی برایتان آسوده تر و بهتر شود.یکی دیگر از مزایایی که این کار دارد این است که بعد از تصمیم گیری اگر اتفاقی بیافتد که به شما یا زندگی مشترکتان ضربه بزند فقط شما مقصر نیستید و همسرتان هم در این اتفاق سهم دارد و به گونه ای نیست که فقط شما سرکوفت بخورید.

4)برای زندگی تان برنامه ریزی داشته باشید

باید یادبگیرید که یک طرح کلی برای زندگی تان داشته باشید و یک هدفی برای زندگی مشترکتان مشخص کنید آنوقت با اینکار میتوانید با همدیگر برای آن هدف بجنگید و زندگی تان را شاداب نگه دارید.

5)دوست داشتنتان را به یکدیگر ابراز کنید

مردان با توجه به غروری که دارند اگر کسی را دوست داشته باشند به زیان نمی آورند و زنان هم این را دوست ندارند و دوست دارند که از شوهرشان کلمه دوست دارم و... را بشنوند.توصیه ای که ما به شما داریم این است که از این کلمات در خلوت خود یعنی زمانی که با هم تنها هستید استفاده کنید و در مقابل همه از این کلمات استفاده نکنید.

6)به زندگی تان تنوع دهید

زندگی مشترک بعداز چند سال تکراری می شود مسئله ای که مهم است این است که باید به زندگی تان تنوع دهید تا آن شادابی لازم را داشته باشد و زندگی جریان داشته باشد پس سعی کنید به زندگی تان تنوع دهید تونع نیازی نیست که بسیار عظیم هم باشید گاهی با رفتن به یک رستوران به جا غذا خوردن در خانه می تواند به زندگی تنوع دهد.

این مقاله به روز می شود...

همسریابی ستیا

نویسنده: محسن در 1397/07/18

نظرات

ارسال دیدگاه