شک در رابطه زناشویی

در این مقاله می خواهیم به شک داشتن در رابطه زناشویی بپردازیم و این مورد را در رابطه ها بررسی کنیم:

طبق آمارهای رسمی که مراجع رسمی اعلام کرده اند بسیاری از طلاق ها به خاطر شک داشتن در رابطه است اگر بخواهیم تشبیهی به شک بکنیم اینگونه می گوییم که شک مانند یکی سمی است که به جان خانواده م افتد و بنیان خانواده را از بین می برد.

در زندگی مشترک دو مورد خیلی مهم هست یکی احترام متقابل بین طرفین است و دیگری اعتماد طرفین به یکدیگر است. موردی که باعث از بین رفتن اعتماد می شود شک است. و شکاکی بین طرفین بسیار مشکل ساز می شود و باید حتما به آن توجه شود و اگر موردی اتفاق افتاد که شک در خانواده به وجود آورد باید سریعا برطرف گردد تا بنیان خانواده از بین نرود.

مواردی که فرد دچار شکاکی شده است

چک کردن بیش از حد 

یکی از این مواردی که می توان گفت فرد دچار شکاکی است چککردن بیش از حد و فراوان همسر است. این چک کردن می تواند انواع مختلفی داشته باشد از جمله چک کردن گوشی موبایل همسر که به چه کسی پیام داده است با چه کسی صحبت کرده است چه عکس هایی در گالری خود دارد و از این قبیل مسائل که این گونه رفتارها علاقه و عشق در رابطه را می کشد و بسیار لطمه می زند.

از دیگر موارد چک کردن لباس های همسر است که چه بویی می دهد یا چه اثراتی بر پیراهن یا شولار اوست .

سوال  های بی مورد 

یکی از بدترین اتفاق ها که می تواند در یک رابطه رخ دهد همین هست . شوهر خسته از سر کار به خانه می آید تا در کانون گرم خانواده به استراحت بپردازد و خود را از مسائل کاری و استرس زای بیرون از خانه رهایی دهد ولی با سوال های بی مورد و پر ابهام همسر خود مواجه می شود که ذهن ادم را بسیار دگرگون می کند .این مورد یکی از بد ترین مواردی است که ممکن است اتفاق بیافتاد.

روابط خانوادگی

یکی دیگر از مواردی که باعث ایجاد شک می شود روابط صمیمی با نامحرم هست.در بعضی از خانواده این روابط مشکلی ندارد ولی وقتی دختری با تازگی ازدواج می کند و در آن خانواده قرار می گیرد و از روابط آن ها خبر ندارد و می بیند که شوهرش با نامحرم ها اینقدر صمیمی رفتار می کند باعث ایجاد شک می شود که باید این مسئله مورد توجه قرار گیرد.

استفاده بیش از حد از گوشی

تکنولوژي در جای خود بسیار مناسب است ولی گاهی اوقات به دلیل استفاده بیش از حد و افراط گرایانه از آن شک شروع می شود که باید به این مسئله بسیار توجه کرد که این مشکل پیش نیاید.

نداشتن رابطه جنسی

یکی از مواردی که ازدواج میکیند ارضا میل جنسی است که این از اصلی ترین هدف ها است. حال اگر رابطه جنسی به مدت طولانی برقرار نشود شک ایجاد میمند که آیا همسرم دارد به من خیانت میکند که دیگر با من وارد رابطه نمی شود؟! پس مواظب این مورد باشید که این مورد برای زندگی شما مشکلی ایجاد نکند.

کاری نکنید که شک زیاد تر شود

بیشتر اوقات وقتی شک آغاز می شود یک لج بازی بین طرفین صورت می گیر که این لج بازی بسیار مضر است و به رابطه زناشویی ضربه بدی می زند .پیشنهاد ما این است که این لج ابزی را کنار بگذارید و کاری نکنید که شک طرف مقابل نسبت به شما بیشتر شد و اعمال و رفتار خود را به گونه ای تغییر دهید که این شک از بین برود و به آن افزوده نشود زیرا اگر به شک اضافه شود صدردصد رابطه دچار مشکلات بسیار بدی می شود و امکان دارد به طلاق بینجامد.

مثلا از کار هایی که می توان کرد زمانیکه همسر مدام گوشی موبایل شوهر خود را چک می کند و به آن حساس است شوهر باید گوشی را در اختیار همسر خود قرار دهد تا این شک از بین برود وقتی چند بار این کار را کرد دیگر شک از بین می رود حال اگر به این شکل عمل نکنید و گوشی را ندهید این شک دو چندان می شود و بسیار به رابطه ضربه می خورد و ممکن است کار به طلاق بکشد.

از بزرگتر ها کمک بگیرید

یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید که این شک از بین برود این است که از بزرگترهای فامیل یا هر شخصی که هر دو طرف او را قبول داشته باشند کمک بگیرید که این شک را برطرف کنند.  ولی نکته ای در این بحث حائز اهمیت است این است که اگر مسئله شکاکی در خود خانواده بماند و به بیرون درز نکند  و در خود خانواده حل شود بسیار بهتر است زیرا وقتی مشکلی از خانواده درز کند مشکل بزگتر می شود و گاهی اوقات نمی شود جلوی حرف را گرفت و بسیار پخش می شود و مشکلات بزرگتری ایجاد می شود پس پیشنهاد ما به شما این است که این مشکل را تا جایی که ممکن است در خود خانواده حل کنید .

از متخصصین و مشاوران کمک بگیرید

یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن شک در طرفین کمک گرفتن از مشاوران و متخصصین این امر است زیرا آن ها مطالعات بسیار زیادی در این حوزه داشته اند و از تجربیات بسیار زیاد بهره مند هستند پس این را هم برای از بین بردن شکاکی امتحان کنید.

با ما همراه باشید...

 

 

نویسنده: محسن در 1397/06/31

نظرات

ارسال دیدگاه