ازدواج اینترنتی

 

 

ازدواج یکی از مباحثی است که در فرهنگ های مختلف به روش های مختلفی انجام می شود و هر کدام زمین تا آسمان با هم تفاوت دارند .

صحبتی که ما می خواهیم در این مقاله کنیم راجب ازدواج اینترنتی است و می خواهیم دلایل خوب بودن و بد بودن ازدواج اینترنتی را برای شما بررسی کنیم پس با ما همراه باشید تا با هم به نتیجه ای مطلوب در این زمینه برسیم:

اختلاف فرزندان و پدر و مادر

اولین بحثی که پیش می آید تفاوت اخلاقیات نسل جوان و نسل پیر است که یک امر طبیعی است و مهم ترین مسئله ای است که در این ازدواج ها پیش می آید این اختلافات است.این اختلافات دلایل مختلفی دارد از جمله تفاوت سنی و تفاوت دوره های زندگی و... نشأت می گیرد که در این مقاله نمی گنجد.

یکی از مشکلاتی که هر کسی با والدین خود به این مشکل می خورند بحث اعتماد است. والدین با توجه به سنی که از آن ها گذشته است و طبق جمله معروفی که هست و می گویند چندتا پیراهن بیشتر از تو پاره کردم و من بیشتر از تو میدانم همین جمله آغاز اختلاف ها است .

و صحبتی که پدر و مادر ها می گویند این است که نمی شود از طریق اینترنت همسری را انتخاب کرد که یک زندگی ایده آل داشت از جهتی هم حق دارند زیرا با توجه به مسئله که کسانی که با اینترنتی و فضای مجازی کار نکرده اند یک جبهه ای در مقابل این قضایا می گیرند و از آنجایی هم که ازدواج بحثی است که با دل افراد سر و کار دارد و جوانان هم از این لحاظ بسیار دچار تزلزل می شوند و ممکن است یک تصمیم غلط بگیرند که آینده خود را تباه کنند پس باید تا حدودی با احتیاط با این مسئله برخورد کرد.

راهکاری که ما به شما پیشنهاد می دهیم این است که با والدین خود رو راست باشیدو کاملا به آن ها توضیح بدهید که از چه طریقی با فردی که می خواهید با او ازدواج کنید آشنا شده اید و اخلاقیات و روحیات طرف مقابل را کاملا بسنجید و حتما چند جلسه حضوری با خانواده همدیگر داشته باشید زیرا موارد بسیار زیادی اتفاق افتاده است که والدین موافق این گونه ازدواج ها نبوده اند ولی فرزند آن ها با پا فشاری خود ازدواج کرده اند و به مشکلاتی برخورده اند که اصلا قابل جبران نیست .

سرعت ازدواج اینترنتی

ازدواج در قدیم به این شکل بود که مادر خانواده میرفت و یک دختری برای پسر انتخاب میکرد وپسر فقط سر سفره عقد مینشست و هیچ تصمیمی برا زندگی خودش نیمگرفت که این خود مشکلات بسیار زیادی را در پی داشت و هنوز هم دارد که به طلاق می انجامد و هنوز هم هستند اینگونه خانواده هایی که ازدواج به این شکل انجام می دهند که شاید سالیان سال هم با هم زندگی کنند ولی ممکن است هیچ وقت به آن رضایت درونی نرسند که زندگی آن ها همیشه باعث آرامش آن ها شود.

یکی از روش هایی که به تازگی در میان مردم باب شده است ازدواج اینترنتی است .این نع از ازداج می تواند از طریق فضای مجازی و یاسایت های همسریابی اتفاق بیافتد.یکی از مزایای ازدواج اینترنتی از طریق سایت های همسریابی تسریع در امر ازدواج است که این خود اگر به شکل اصولی انجام شود مزایای خاص خودش را دارد و اگر به شکل اصولی انجام نشود می تواند بسیار مشکل ساز باشد.

حال بحثی که به میان می آید این است که ازدواج اصولی به چه معنااست و چه مراحلی را باید پیش برد که یک ازدواج اصول انجام شود در ادامه با هم بررسی میکنیم که چه کنیم که یک ازدواج خوب از طریق اینترنت داشته باشیم:

اولین کاری که باید انجام دهید این است که معیار های همسرتان را در نظر بگیریدو بعد در تمام اعضای سایت سرچ کنید تا به فردی برسید که با معیارهای شما بخواند.

در مرحله بعد باید ببینید که آیا فردی که با معیارهای شما همخوانی دارد واقعا واقعیت خارجی دارد یا نه .

در مرحله بعد که مطمعن شدید که که آن فرد واقعی است باید با خانواده خود در میان بگذارید تا مشکلاتی که در اول مقاله گفتیم برایتان پیش نیاید و یک زندگی با نشاط داشته باشید.

حال اگر خانواده آن فرد را قبول کردند و با آن مشکلی نداشتند باید چند جلسه حضوری خانواده ها با هم رودرو شوند تا ببیند از لحاظ فرهنگی و اقتصادی و... به هم می خورند یا نه.

شاید این سوال در ذهن شما نقش ببندد که این چه فرقی با روش سنتی داشت !

عمده تفاوتی که این روش با روش سنتی دارد این است که شما در اول کسی را می باید که به معیار های شما نزدیک است و این شمارا بسیار جلو می اندازد.

این مقاله در آینده تکمیل تر می شود...

نویسنده: محسن در 1397/06/18