فواید ازدواج

 

ازدواج به معنای تشکیل یک خانواده است که یکی از مهم ترین و مرسوم ترین رسوم انسان ها است. ازدواج فواید مختلفی دارد که موارد مختلف آن را می گوییم:

1)استقلال

جوان مجرد قبل از ازدواج در خانواده خود زندگی می کند و باید تابع پدر و مادر خود باشد و ناچارا به حرف بزرگتر خود گوش کند تا احترام آن ها را حفظ کند. دختر و پسر با ازدواج می توانند خود را مستقل کنند و دارای استقلال شخصیتی شوند که یکی از فواید ازدواج است.

2)مصونیت از گناه

غریزه جنسی انسان که یکی از مهم ترین غرایز انسان است با ازدواج در مسیر طبیعی خود قرار می گیرد و از انحراف و گناه هایی که از لحاظ جنسی اتفاق می افتد مصون می ماند .

3)جسمانی

ازدواج فواید بسیار زیادی برای بدن دارد از جمله کاهش کلسترول ، سلامت پروستات، بالا رفتن مقاومت بدن وفواید بسیار زیاد دیگری که خود نیازمند مقاله ای جدا است.

4)روحی و روانی  

یکی دیگر از فواید ازدواج آرامش است که در انسان ایجاد می کند .انسان با داشتن یک شریک در زندگی خود که در همه ی مشکلات و سختی ها همراه او باشد آرامش زیادی کسب می کند که همیشه یک همراه دارد.

از دیگر فایده ازدواج برای رو و روان انسان ارضا شدن غریزه جنسی است که با ارضا شدن غریزه جنسی مغز انسان به آرامش خوبی دست پیدا میکند. حال اگر غریزه جنسی ارضا نشود انسان دچار ضعف و نارحتی اعصاب  می شود که زندگی را به تباهی می کشاند .

5)تولید مثل و تکثیر

یکی از ثمرات بزرگ ازدواج ،وجود فرزند و تولید و ابقای نسل آدمی است.ادامه نسل یکی از با اهمیت ترین اهداف آفرینش است که باید مورد توجه قرار گیرد. وجود فرزند به زندگی انسان هدف می دهد و صفا و رونق می بخشد. در احادیث هم به تولید مثل توجه ویژه ای شده است که در زیر مشاهده میکنید:

رسول خدا(ص) میفرماید:

تزویج کنید تا صاحب فرزند شوید و برتعداد شما افزوده شود،زیرا در قیامت با امت های دیگر به کثرت شما مباهات می کنم ،حتی به وسیله فرزندی که ساقط شده است.

همچنین ایشان می فرمایند: هيچ يك از شما نبايد فرزند خواهى را وا گذارد؛ چرا كه وقتى انسان بميرد و فرزندى نداشته باشد، از نام و آوازه مى افتد.

6)سلامت و امنیت اجتماعی

ازدواج به تاسیس کانون خانواده منجر می شد که اگر بنیاد خانواده ها مستحکم باشد بسیاری از موارد از جمله فساد و بی بندوباری ،ناامنی های اجتماعی و خیلی موارد دیگر کاهش پیدا می کند.

همین طور که مشاهده کردید ازدواج فواید بسیار زیادی دارد پس اگر شرایطش را دارید هر چه سریع تر اقدام کنید ما در همسریابی ستای به شما کمک می کنیم تا همسرایده آل خود را بیابید و یک زندگی شاداب داشته باشید.

 

نویسنده: محسن در 1397/05/22

نظرات

ارسال دیدگاه