نکاتی راجب خواستگاری

 

 

 در مقاله قبل معیارهای انتخاب همسر را بررسی کردیم در این مقاله به خواستگاری می پردازیم:

از مهم ترین مراحل در انتخاب همسر خواستگاری است .خواستگاری در هر مکانی به نسبت فرهنگ آن مکان متفاوت است. خواستگاری اگر درست پیش برود می تواند به انتخاب همسر ایده آل شما کمک کند ولی اگر خواستگاری به شیوه ی تادرست باشد می تواند همسری که برای شما ایده آل است را از دست بدهید و با یک فردی که اصلا مناسب شما نیست ازدواج کنید که ضرر های جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.

یک نکته که سیار مهم است این است که هرفرد باید اول ببیند قلبش چه می گوید یعنی اینکه آیا دوست دارد که با طرف مقابل ازدواج کند یا نه اگر دوست داشته باشد اولین فاکتور یک زندگی خوب را دارا است ولی اگر دوست نداشته باشد احتمال اینکه این زندگی به تباهی برود بسیار زیاد است زیرا معمولا ازدواج میکنیم که به یک آرامش درونی برسیم و این آرامش درونی در گرو دوست داشتن طرف مقابل است . حال به سراغ عقل می رویم مسئله ای که پیش می آید این است که عقل در مرحله بعد از قلب باید قرار گیرد زیرا اگر شخصی را از لحاظ قلبی دوست نداشته باشیم ازدواج با آن شخص خیلی جالب نخواهد بود.پس عقل بعد از دوست داشتن

طرف مقابل است یعنی زمانی که دل ما با طرف مقابل است حال عقل نظر کارشناسانه خود را می دهد تا شرایط سنجیده شود.

مسئله بعدی که پیش می آید دلدادگی است یعنی جوانان نباید در آغاز خودرا ببازند و تصمیم خود را سریع بگیرند و فقط به حرف دلشان گوش کنند.سوالی که پیش می آید پس باید چکار کرد؟

بهترین کار این است که اول باید به نظر کارشناسانه بزرگتر ها و افراد خبره در این کار از جمله روانشناسان توجه کرد که یک ازدواج موفق داشت.

برای پیدا کردن همسر ایده آل روش های مختلفی وجود دارد از روش های قدیمی گرفته که پدر و مادر ها برای فرزند خود موردی را انتخاب می کردند و بعد خواستگاری و ... تا روش های جدید که خود فرد همسر خود را انتخاب می کند و بعد به پدر و مادر خود می گوید تا برای خواستگاری و بقیه مسائل پیش بروند.

ما در سایت و اپلیکیشن همسریابی ستیا با داشتن هزاران کاربر به شما جوانان مجرد کمک می کنیم تا کیس مورد نظر خود را پیدا کنید و بتوانید یک ازدواج موفق داشته باشید.

نویسنده: محسن در 1397/05/15

نظرات

ارسال دیدگاه